Szkoła Języka Chińksiego

Dzieci . Młodzież . Dorośli . Firmy
   

Pandamo - kursy języka koreańskiego Poznań

Język koreańskie jest jednym z najciekawszych języków świata. Posługuje się nim ponad 70 mln osób, co daje mu 12 miejsce na świecie. Koreański alfabet zwany jest „alfabetem jednego poranka” ze względu na łatwość z jaką można go przyswoić. Alfabet ten został stworzony przez uczonych królewskich w 1446 r., a jego litery odzwierciedlają kształt narządów mowy w czasie ich artykułowania.

Chiński Poznań

Sama Korea Południowa jest fascynującym krajem, który w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat z jednego z najbiedniejszych krajów na świecie (gospodarka porównywana do najbiedniejszych krajów Afryki i Azji w latach. 50. XX w.) stał się potęgą gospodarczą nazwaną „Cudem nad rzeką Han”. Dziś Korea zajmuje miejsce w pierwszej 30. najbogatszych krajów świata. Mimo odległości geograficznej od Polski historia Korei jest podobna do naszej – położenie między dwoma potęgami – Japonią i Chinami - sprawiło, iż podobnie jak Polska, Koreańczycy zaznali okupacji oraz najazdów ze strony tych krajów. Korea to również kraj pełen skrajności – gdzie zawodem jest bycie progamer’em (gra w gry, uznawana za sport), ale nadal dużą wagę przywiązuje się również do wróżb.

Chiński Poznań

Kurs języka koreańskiego w Szkole Języka Chińskiego Pandamo to szansa na naukę języka, którego na państwowych uczelniach wyższych pragnie uczyć się coraz więcej osób. Jego znajomość znacznie podwyższa kwalifikacje, zarówno na rynku polskim, jaki i koreańskim. Zajęcia odbywają się w małych 4 do 8osobowych grupach, 1 raz w tygodniu po 90 minut.

<
KURS WIELKOŚĆ GRUPY CZAS CENA
kurs języka koreańskiego 4- 8 osób 4 x 90 min 200 zł/miesiąc

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu oraz październiku. Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs języka koreańskiego w Szkole Języka Chińskiego Pandamo proszone są o przesłanie mailem ( rekrutacja@pandamo.pl) lub zgłoszenie telefoniczne (602 100 735) swojego imienia i nazwiska, wieku oraz kontaktowego numeru telefonu.

Inne ciekawe informacje na temat języka koreańskiego oraz Korei Południowej. Korea Południowa to również:

 • silnie rozwijający się sektor IT – światowy lider - kraj, z którego wywodzą się światowej sławy marki – Samsung, LG, Hyundai, Kia, Daewoo i wiele innych – znajomość języka, jak również kultury, która dominuje również w zagranicznych oddziałach, może stać się kluczem do zdobycia zatrudnienia w jednym z tych koncernów
 • Korean Wave, czyli koreańska fala (koreańska kultura popularna) zalewa Europę, zdobywając sobie sympatyków również w Polsce ( dwa flashmoby w Warszawie i Krakowie w 2011r. mogą być tego świetnym przykładem) – Big Bang, Wonder Girls, Lee Minho – nie są to już obce w Europie słowa. W zeszłym roku we Francji koreańskie gwiazdy postanowiły zagrać jeszcze jeden, dodatkowy koncert dla fanów z całej Europy, którym nie udało się zdobyć biletów na pierwszy z powodu tak ogromnego zainteresowania. Korean wave bije też rekordy popularności w Azji – koreańskie gwiazdy są niezmiernie popularne oraz są kopiowane przez artystów japońskich, chińskich, wietnamskich czy tajskich. Seriale koreańskie zyskują sobie również rzesze fanów w USA dzięki urokliwym historiom oraz małej ilości przemocy.
 • Korea to idealny kraj dla fanów filmu – Korea posiada jeden z najlepszych i największych przemysłów kinematograficznych, obok Hollywood i Bollywood. Polski widz miał okazje zobaczyć m.in. takie filmy, jak Pani Zemsta, Oldboy, Pusty dom, Wiosna, lato, jesień, zima… wiosna
 • kraj, w którym powstało taekwondo – dziś zaliczane do konkurencji olimpijskich, a w samym taekwondo komendy są wydawane w języku koreańskim
 • w Polsce znajduje się ponad 100 koreańskich firm; podpisywane są liczne umowy w tym dotyczące współpracy na polu IT, armii , a nawet technologii kosmicznych (http://www.mg.gov.pl/node/14079) pomiędzy Polską a Koreą Południową – rynek pracy już dzisiaj potrzebuje specjalistów znających język oraz kulturę
 • liczba absolwentów rocznie w całej Polsce to jedynie ok. 20 osób

  Znajomość kultury, jak i języka koreańskiego są wysoko cenione przy zatrudnieniu w koreańskich koncernach, jak i pomagają w czasie podróży. Koreańczycy często podróżują, można ich spotkać w każdym zakątku świata.

  Zapisy : rekrutacja@pandamo.pl
  Kontakt: +48 602 100 735

  Chiński Poznań


  Nauka chiński Poznań
  ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań

  rekrutacja@pandamo.pl
  tel. 602 100 735